Obchodní podmínky a GDPR

Prodávající

Doručovací adresa a vyzvedávání zakázek:
PhDr. Bc. Martin Gabriel – WOOD LUX
Růžová 970/7, 110 00 Praha 1
IČ: 60221305
Osoba podnikající na základě živnostenského oprávnění

Adresa provozovny – výrobny:
PhDr. Bc. Martin Gabriel –  manufaktura WOOD LUX
Žernov u Babiččina údolí 56
552 03 ŽERNOV

E-mail: info@woodlux.eu
telefon: 775 049 177

Kupující

spotřebitel, firma, státní instituce

Objednávka zboží

Zboží je možno objednat následujícími způsoby:
– e-mailem
– objednávkou v internetovém obchodu www.woodlux.eu

Elektronická objednávka musí obsahovat veškeré nutné údaje:
Podmínkou platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých formulářem předepsaných údajů a náležitostí.

– Každá objednávka, učiněná přes objednávkový formulář zákazníkem je považována za závaznou.
– Podáním objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s obchodními a reklamačními podmínkami a  že s nimi  souhlasí – každá objednávka vyžaduje souhlas s těmito Obchodními podmínkami. Odesláním objednávky potvrzujete zákazník souhlas s jejich přečtením.
– Objednávkou je uzavřena kupní smlouva.
– Místem dodání zboží je adresa dodání, uvedená kupujícím v objednávkovém formuláři, vlastnické právo ke zboží přechází na kupujícího po jeho převzetí a zaplacení.
– Žádná osobní data nejsou poskytována třetím osobám. Vyjímku z tohoto ustanovení tvoří externí dopravce, kterému je na objednávce předáváno nezbytně nutné minimum údajů o zákazníkovi, sloužící pro bezproblémovému doručení zboží.

Objednané zboží odesíláme hned, jakmile je vyrobené. Není možno ho skladovat, ani určovat dobu dodání.

Platební podmínky

platba předem bankovním převodem na základě vystavení faktury nebo objednávky
(pokud platba neproběhne do 5 dnů bude zakázka odeslána na dobírku, podle aktuálního ceníku. Zboží může být během čekání na platbu vyrobeno) k zakázce bude přičtena cena za dopravu a doběrečné 120,-Kč.
platba dobírkou při převzetí zboží od dopravcem

Doprava zboží

Doprava objednaného zboží je zajišťována Českou poštou /při platbě převodem/, GLSkem při platbě na dobírku. Přeprava se řídí obchodními podmínkami dopravce a platnou legislativou.
Pokud je zboží zasíláno na dobírku, je řidič přepravce oprávněn příslušnou částku převzít.
Zboží bude zákazníkovi doručeno na adresu uvedenou v objednávkovém formuláři při objednání zboží. Ze strany prodávajícího bude zákazníkovi sdělen termín odeslání zásilky. Prodávající si vyhrazuje právo dopravce změnit, a to vzhledem k velikosti zásilky, regionu, rychlosti a kvalitě jednotlivých dopravců, a to v případě, že to nepodraží cenu zásilky. Tato skutečnost nezakládá důvod pro nepřevzetí objednané zásilky zákazníkem.

Zboží si můžete po dohodě vyzvednout ve výdejním místě: WOOD LUX
Růžová 970/7, 110 00 Praha 1. V době: Út a ČT: 9:30 – 16:00. Po telefonické domluvě i jiný všední den.

OPĚTOVNÉ ZASLÁNÍ ZÁSILKY: Při nevyzvednutí zásilky bez podání informace o této skutečnosti, je povinen kupující uhradit prodejci náklady spojené s dalším zpracováním a odesláním zásilky za každé opětovné zaslání ve výši 120 Kč. V případě opakovaného nepřevzetí zboží počká prodávající 5 dnů na případné instrukce kupujícího kam zboží doručit potřetí. Po této lhůtě bude zboží uloženo u prodejce a částka za objednané zboží na zakázku, poštovné a další náklady bude vymáhána soudní cestou.
Z našeho e-shopu odesíláme informace po podání zásilky a pravidelně informujeme zákazníka o uložení zásilky, pokud nebyl zastižen na dodací adrese. Odeslána jsou také podací čísla zásilek pro komunikaci s dopravcem.
Pokud není zboží skladem, bude zboží expedováno ihned po naskladnění – vyrobení, obvykle 1-2 týdny. Výrobky na zakázku řešíme individuálně.

Právo na odstoupení od smlouvy

Spotřebitel, který zakoupil zboží jinak než osobně a bylo mu doručeno libovolnou přepravní službou, má v souladu s Občanským zákoníkem právo odstoupit od smlouvy do 14-ti dnů od převzetí zboží. Pro odstoupení od smlouvy je třeba písemně dodavateli oznámit odstoupení od smlouvy a poté zaslat dodavateli kompletní zboží včetně všech komponentů (toto platí i pro dárky zdarma k objednávce). Neposílejte zboží na dobírku, nebude převzato. Náklady za zaslání zboží zpět hradí v plné výši spotřebitel. V případě, že u zboží bylo uvedeno “doprava zdarma” má dodavatel právo si z částky, kterou vrací za samotné zboží, odečíst částku za skutečné náklady vzniklé zasláním zboží spotřebiteli (dle tarifu dopravce).

V případě výroby zboží na zakázku /gravírování, potisk na přání, jiná barevnost nebo provedení/, nemá zákazník právo na odstoupení od smlouvy. V případě opožděného dodání z důvodu velké vytíženosti zakázek (významné dny a svátky) toto nezakládá nárok spotřebiteli na odstoupení od smlouvy (při výrobě na zakázku). Takové případy řešíme vždy individuálně.

Nepřevzetí zboží

Pokud dojde k nepřevzetí výrobku bez právního důvodu, máme právo vymáhat po objednavateli sjednané plnění, popřípadě náhradu škody způsobené nepřevzetím výrobku. Většinou se jedná o přepravní náklady. V případě, že je možno nevyzvednuté zboží prodat a uspokojit tak část pohledávky vzniklé nevyzvednutím zakázky, prodá prodejce toto zboží bez jakékoliv autorské ochrany.

Rozměry a ostatní údaje uvedené na našich stránkách jsou pouze údaji nezávaznými a někdy se mohou mírně lišit, zvláště u rozměrů. Fotografie jsou pouze ilustrační, výrobek se může nepatrně lišit, zvláště u přírodních materiálů – povrch, struktura a podobně.

V některých případech může mít gravírování mírně nahnědlou barvu, která vznikne při vypalování laserem. Tato zabarvení není bráno jako závadné.

Ochrana dat GDPR

Prodávající prohlašuje, že veškeré osobní údaje jsou důvěrné, budou použity pouze k uskutečnění plnění smlouvy s kupujícím. Žádné z poskytnutých osobních údajů nebudou jinak zveřejněny, poskytnuty třetí osobě apod., vyjma dopravce.

Prodávající postupuje tak, aby subjekt údajů neutrpěl újmu na svých právech, zejména na právu na zachování lidské důstojnosti, a také dbá na ochranu před neoprávněným zasahováním do soukromého a osobního života subjektu údajů. Veškeré osobní údaje, které jsou poskytnuty dobrovolně kupujícím prodávajícímu za účelem splnění objednávky shromažďovány, zpracovávány a uchovávány v souladu s platnými zákony České republiky a EU, jedná se zejména o jméno, příjmení, adresu, telefonní číslo, e-mailovou adresu, tedy pouze údaje potřebné k zaslaní objednaného zboží zákazníkovi.

Kupující dává prodávajícímu svůj souhlas ke shromažďování a zpracování těchto osobních údajů pro účely splnění předmětu uzavírané kupní smlouvy. Za písemné vyjádření se v tomto případě považuje i forma elektronická, zejména prostřednictvím kontaktního formuláře.

V rámci reklamačního řízení jsou od zákazníků vyžadovány následující údaje: jméno, příjmení, adresa, telefonní číslo, e-mail a podpis. Veškeré takto získané osobní údaje jsou zpracovávány výhradně za účelem nezbytným pro vyřízení reklamace a v souladu se zákonem.

Kupující má právo své osobní údaje upravit nebo požadovat po prodávajícím výmaz všech osobních údajů „právo být zapomenut“, a to prostřednictvím písemné žádosti k rukám prodávajícího. Tyto budou upraveny nebo smazány do 24 hodin od doručení žádosti.

K osobním údajům má přístup majitel obchodu, webmaster a vedoucí výroby. Osobní údaje jsou uchovány po dobu 5 let a poté budou smazány.

Náramky (kuličkové, kožené, s elemety)

Délka náramků je vždy u vedena u konkrétního zboží, ale pozor, vzhledem k tomu, že jsou skládány z elementů, může být odchylka v délce náramku ±1cm a je nutno s tím počítat při objednávání náramku.

Souhlas s vystavením

Zasláním fotografie či obrázku ke gravírování a potvrzením těchto Obchodních podmínek dává zákazník souhlas se zveřejněním náhledu hotového díla k propagaci a reklamním účelům na serveru www.woodlux.cz, instagram.com a facebookovém profilu. Tento souhlas lze odvolat, a to písemným oznámením provozovateli e-shopu.

Popis služby gravírování – zboží upravené na přání zákazníka, náhled

Zákazník odesláním své objednávky souhlasí, že se obeznámil se službou gravírování/popis laserem/ a je dostatečně informován o této službě, a to na stránkách www.woodlux.eu

Zboží označeno jako „druhá jakost“, není bezvadné a je tedy kazové /škrábance, vrypy, nepravidelný tvar, oděrky, a jiná poškození/.  Pro tyto vady nelze uplatnit reklamaci.

K výrobkům na krk je dodáván řetízek s úchytem nebo očkem (kuličkový a podobně) ze dřeva, kamenů, oceli – slitiny (bižuterie), a to zdarma. Upozorňujeme, že některý řetízek může vyvolat u alergických osob reakci. Doporučujeme doobjednat řetízek z chirurgické oceli.

V případě objednání služby “Náhled” bude tento zaslán zákazníkovi k odsouhlasení na mail uvedený v objednávce. Pokud se zákazník k náhledu nevyjádří do 3 dnů, je povážován za schválený. Náhled je možno 2x připomínkovat. Pokud zákazníkovi nebude ani druhý náhled vyhovovat, může objednávku zrušit. V tom případě bude dodavatel zákazníkovi účtovat jednorázovou částku 400,- Kč za práci grafika. Odsouhlasený náhled je považován za směrodatný pro samotnou výrobu a je nadřazen zadaným informacím v objednávce /požadovaný text, logo/.

Storno poplatek za zrušení objednávky ve stavu “zpracování” nebo ve stavu “čeká na platbu” – 30% z ceny objednaného zboží, min. 400,- Kč /doposud vykonaná práce grafika, na zakázce se již začalo pracovat/.

Pokud zákazník neuvede např. v poznámce, kam na výrobek gravírovat, nechává to zcela na uvážení grafika. Vždy platí pravidlo, že gravírujeme na přední, tedy viditelnou stranu výrobku. Fotky výrobků na našich stránkách jsou pouze ilustrativní.

Požadavek na gravírování upřesněte v poznámce v závěru objednávky. Tedy kam a co gravírovat. V opačném případě to necháváte na nás. Budeme se snažit gravírovat co nejlépe. Gravírujeme vždy na přední viditelnou stranu výrobku.

Závěrečná ustanovení

Odesláním elektronické objednávky kupující bez výhrad přijímá veškerá ustanovení obchodních podmínek ve znění platném v den odeslání objednávky, jakož i platnou cenu objednaného zboží včetně přepravného či balného, nebylo-li v konkrétním případě prokazatelně dohodnuto jinak. Odeslanou objednávkou je kupující neodvolatelně vázán.
Zákazník je povinen obchodní podmínky řádně pročíst, popřípadě uložit nebo vytisknout.

Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů (ADR)

Vládou schválená novela zákona o ochraně spotřebitele přináší spotřebitelům novou variantu řešení jejich sporů, která bude rychlejší a finančně méně náročná oproti stávajícím způsobům (zejména soudnímu řízení). Jedná se o ucelený systém mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, do kterého bude zapojena Česká obchodní inspekce jako obecný subjekt mimosoudního řešení sporů, a další specializované orgány, které již v současnosti řeší spory spotřebitelů mimosoudní cestou – Finanční arbitr, Český telekomunikační úřad a Energetický regulační úřad.
ČOI – Formulář návrhu na zahájení řízení o mimosoudním řešení spotřebitelského sporu najdete na stránkách ČOI nebo Vám ho na požádání sdělí prodávající.

http://www.coi.cz/cz/spotrebitel/prava-spotrebitelu/mimosoudni-reseni-spotrebitelskych-sporu-adr/

Kontaktní údaje:
Česká obchodní inspekce
Ústřední inspektorát – oddělení ADR
Štěpánská 15, 120 00 Praha 2
Email: adr@coi.cz / Web: adr.coi.cz

Reklamační řád a obchodní podmínky platí od 1.9. 2018

Updating…
  • Žádné produkty v košíku.